ЦСКА (М) пречупи последния с късен гол, Миланов удари греда (видео)

Шампионът ЦСКА (Москва) надви с 2:1 като домакин последния в класирането Арсенал (Тула) в мач от 7-ия кръг на руската Премиер Лига. "Армейците" обаче не стигнаха до победата лесно - те грабнаха трите точки с късно попадение на Роман Ерьоменко, който вкара решаващия гол в 78-ата минута след асистенция на Бибрас Натхо. Самият Натхо бе точен за 1:0 в 20-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле. В 50-ата минута обаче Александър Зотов изравни със страхотен далечен шут и постави под съмнение победата на ЦСКА (Москва), макар че домакините все пак не допуснаха грешка и записаха пета победа от началото на шампионата.

Титуляр за "армейците" бе българският национален халф Георги Миланов. Бившият играч на Литекс дори бе много близо до това да вкара гол, но три минути преди края имаше малшанса да уцели греда от фаул. В добавеното верем Миланов бе сменен от Дмитрий Ефремов.

ЦСКА (Москва) вече има 15 точки в актива си и временно се изкачи на трето място в подреждането. Лидер е Зенит с 18 точки след 6 победи от 6 мача, пред Динамо (Москва) с 15 точки. Арсенал (Тула) остава на последното 16-о място с 1 точка.