Мадрид пак принадлежи на Атлетико, Реал с второ крушение (видео+галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид надви с 2:1 европейския крал Реал Мадрид в дерби от третия кръг на Примера дивисион, играно в дома "лос меренгес" "Сантиаго Бернабеу". Тиаго Мендеш (10) и Арда Туран (76) зарадваха "червено-бялата" част на Мадрид. Възстановеният Кристиано Роналдо вкара почетно от дузпа в 25-ата минута. Преди по-малко от месец "дюшекчиите" излъгаха своя голям съперник и в битка за Суперкупата на Испания. Раната от загубата във финала на Шампионската лига обаче продължава да боли.

Реал Мадрид - Атлетико Карло Анчелоти пусна в игра отпималния си състав, като Алваро Арбелоа замени контузения Даниел Карвахал. Кристиано Роналдо се завърна с интересна роля: да оперира предимно по дясното крило. Серхио Рамос и Пепе попаднаха в центъра на защитата. Диего Симеоне подреди 4-4-2 с двама типични централни нападатели - Марио Манджукич и Раул Хименес. Раул Гарсия и Коке се грижеха за крайната част на полузащитата.

Реал Мадрид - Атлетико След равностойна и спокойна игра в първите минути гостите от "Висенте Калдерон" взеха аванс в резултата по традиционен начин. В десетата минута след корнер Тиаго Мендеш се измъкна от опеката на Карим Бензема в малкото наказателно поле и с глава разстреля Икер Касийяс. "Белите" отново се пропукаха при статично положение, а пък "рохибланкос" пак се възползваха от центриране при корнер. Интересното е, че след гола част от публиката на "Бернабеу" освирка Касийяс, който вчера отпразнува 15 години от дебюта си.

Реал Мадрид - Атлетико Кристиано Роналдо нанесе първия опасен удар към вратата на Мигел Анхел Моя в 14-ата минута. След мощния диагонален шут от 22 метра топката прелетя много близо до сглобката. Минута по-късно Кристиано, който необичайно дълго се задържаше по дясното крило, центрира оттам, но ударът на Хамес Родригес не се получи. В 23-ата Гарет Бейл шутира доста добре от фаул, топката се отклони от стената и Моя парира с една ръка.

Реал Мадрид - Атлетико В 25-ата минута Кристиано нахлу в дясната част на наказателното поле и беше препънат от Гилерме Сикейра. Дузпата лесно беше превърната в гол от португалския стрелец, който насочи много близо до гредата. В 35-ата преместилият се закратко отляво Кристиано пое топката от Тони Кроос и изведе брилянтно Бензема сам срещу вратаря, но френският стрелец си поведе несръчно и подари топката на Моя. В 39-ата Роналдо центрира отдясно, Карим скочи високо и майсторски заби топката в близкия ъгъл, но вратарят реагира още по-брилянтно.

Мадрид пак принадлежи на Атлетико, Реал с второ крушение През втората част темпото поспадна. "Лос бланкос" играеха по-често с топката, докато шампионът на Испания предимно се бранеше. В 51-ата минута Пепе реши да разнообрази играта с шут от 30 метра, преминал високо над гредата. В 59-ата Манджукич видя пролука за стрелба, но топката беше спряна.

Мадрид пак принадлежи на Атлетико, Реал с второ крушение В средата на полувремето Карло Анчелоти пусна в игра новото попълнение Хавиер Ернандес. Асистентът на Чоло Симеоне - Херман Бургос, заложи на Антоан Гризман за сметка на статичния днес Раул Хименес. В 72-ата Кристиано стреля с глава след пас на Арбелоа, но ударът не беше точен. В 73-ата Гризман хвърли страхотен диагонален пас към Арда Туран. Турският халф премина пеналта и шутира много остро към далечния ъгъл. Касийяс имаше късмет, че топката излезе на сантиметри в аут.

Мадрид пак принадлежи на Атлетико, Реал с второ крушение В 75-ата Арбелоа изпревари Туран в спор за остра висока топка. В следващата минута отбраната на "лос бланкос" не издържа. Гризман запази топката на тъча, намери Хуанфран, който подаде на крак към Арда Туран, чийто нисък изстрел към далечния ъгъл се оказа неспасяем. Преди това Раул Гарсия замахна и залъга защитата, а ударът на Арда беше от 15-ина метра, като топката се оплете точно до гредата.

Мадрид пак принадлежи на Атлетико, Реал с второ крушение Веднага след гола Анчелоти пусна Варан на мястото на Арбелоа, а "дюшекчиите" се подсигуриха в задни позиции, след като Марио Суарес смени Манджукич. В 83-ата Кроос пробва изстрел от 24 метра, но мерникът му изневери.В 90-ата минута Гризман финтира Пепе и си изработи среща очи в очи с Касийяс. Малкият ъгъл обаче не позволи да бъде нанесен точен удар. В края на срещата единствената заплаха за Моя бяха центриранията от статични положения, при които обаче не се стигна до реално положение.

Мадрид пак принадлежи на Атлетико, Реал с второ крушение Така Реал Мадрид записа второ поредно поражение в Примера и временно остава на 12-а позиция. "Белите" вече са на шест точки от лидера Барселона. След грешната стъпка на старта Атлетико отново набира скорост е се изкачи до втората позиция в подреждането. Във вторник мадридските тимове започват участието си в Шампионската лига.