Съндърланд измъкна равенство и от Тотнъм

Отборите на Съндърланд и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в среща от 4-ия кръг на Висшата лига. Гостите записаха първо равенство във Висшата лига под ръководството на Маурисио Почетино и вече са на шесто място със седем точки, докато домакините са 13-и с едва три точки от началото на сезона.

Срещата започна добре за лондончани, които успяха да поведат след гол на Насер Шадли, който бе най-съобразителен в наказателното поле след далечен изстрел на Емануел Адебайор и неубедителна намеса на Вито Маноне. Само минута след това Адам Джонсън възстанови равенството след страхотен рейт между няколко играчи на "шпорите", нахлу в наказателното поле и отбеляза във вратата Юго Лорис. В 38-ата минута Тотнъм удари греда след хубав удар на Муса Дембеле.

Второто полувреме започна отлично за "шпорите", които успяха да поведат в 48-ата минута след попадение на Кристиан Ериксен Датският плеймейкър нацели и гредата в 84-ата минута. В 82-ата минута резервата за "шпорите" Хари Кейн си отбеляза автогол след центриране от дясно на вратаря, което и оформи крайния резултат. Гостите опитаха да се доберат до победата в края на мача, но не успяха да затруднят стабилно представилия се в дефанзивен план тим на Густаво Пойет.