Байер и Вердер си поделиха по точка след 6 гола на "БайАрена" (видео)

Отборите на Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен) си поделиха по точка, след като сътвориха истинско голово шоу и завършиха 3:3 в първата среща от програмата на третия кръг на немската Бундеслига. Двата тима заложиха на открит атакуващ футбол за радост на пълните трибуни на стадиона в Леверкузен и си отбелязаха общо шест гола.

Байер е лидер в класирането със 7 точки, докато Вердер е на осма позиция с 3 точки. Това бе и трети пореден хикс за "зелените".

Домакините от Байер бяха по-активни от самото начало на срещата и след 11 изиграни минути бяха близо до откриване на резултата - Гонсало Кастро удари лявата греда на Вердер след хубав изстрел извън границите на наказателното поле.

"Аспирините" продължиха да натискат и закономерно стигнаха до първи гол. В 17-та минута на двубоя Тин Йедвай реализира второто си попадение за клуба. Той вкара след отлична атака, започнала по левия фланг, преминала през Щефан Кислинг в средата и завършила със силен изстрел на младия хърватин, попаднал точно под гредата на Волф за 1:0.

Байер бе по-настоятелният отбор и след падането на първия гол. Домакините пропуснаха няколко изгодни положения, а Спахич удари греда в 28-та минута.

Вердер разчиташе предимно на контри и буквално в последните секунди на полувремето "бременските музиканти" нанесоха своя удар. Фин Бартелс прати топката в мрежата след шут с десния крак за 1:1, получавайки асистенция от Сантиаго Гарсия.

Първите 10 минути на второто полувреме не представиха нищо съществено на зрителите, а и бяха накъсани от множеството нарушения от страна и на двата тима, принудили съдията да декорира в жълто двама играчи на Байер.

Гостите от Бремен успяха да шокират съперника и да стигнат до пълен обрат след брилянтна бърза атака в 60-та минута. Франко Ди Санто бе изведен сам срещу вратаря на Леверкузен и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:2.

Отговорът на Байер не закъсня. Три минути след втория гол на Вердер домакините получиха пряк свободен удар близо до дъгата на наказателното поле. Хакан Чалханоолу се нае с изпълнението и прати топката под плонжа на стража за 2:2.

В 73-та минута на двубоя корейското крило Сон Хюн-Мин вдигна на крака феновете на "БайАрена" с гол за 3:2. Азиатецът вкара след удар с левия крак от границата на наказателното поле, а асистенцията бе дадена от Йедвай.

Головото шоу обаче не приключи дотук. Пет минути преди края гостите отново изравниха резултата. Топката бе изсипана в наказателното поле от дясното крило, а там Педерсен я отклони с глава към непокрития капитан Себастиан Прьодл, който я прати в мрежата за 3:3.