Европейската отборна купа приключи за пясъчните "лъвове"

За мъжкия национален отбор на България по плажен волейбол Европейската отборна купа приключи. Пясъчните "лъвове" загубиха решаващия сблъсък за второто място в Група "D" в Белград от втория кръг с 1-2 победи от състава на Литва и пропусна да се класира за третия кръг догодина.

Вчера сутринта литовците очаквано не срещнаха никакви проблеми в плей-аута си с Албания и се сдобиха с правото да се борят за оцеляване с тима на България. В единия мач първата двойка на Литва Арнас Румшевичиус и Лукас Каждаилис надигра втората двойка на България Тома Станков и Силвестър Иванов с 2:0 (21:18, 21:10) за 32 минути. В другия първият тандем на България Кирил Хаджиев и Делчо Раев обърна втория на Литва - Мотиюс Мелинис и Рокас Кондротас, за 2:1 (22:24, 21:14, 15:13) след 48 минути игра.

Така се стигна до златен мач, в който Хаджиев и Раев и Румшевичиус и Каждаилис трябваше да определят крайния победител. След 43-минутна битка, крайният резултат 2:1 (21:19, 18:21, 15:10) беше в полза на литовците. По този начин за третия кръг на мъжката Европейска отборна купа от групата в Белград се класираха отборите на Азербайджан и Литва, докато в този стадий от надпреварата догодина България ще бъде представена само от женския си национален отбор.