Късна дузпа донесе първа точка на Ла Коруня (видео)

Гол от дузпа на юношата на Барселона Исаак Куенка спаси Депортиво Ла Коруня от домакинска загуба срещу Райо Валекано. Куенка беше точен в 90-ата минута и мачът завърши 2:2, като по този начин галисийци спечелиха първа точка след завръщането си в Примера.

Галиският тим откри в седмата минута. Абдулае Ба направи груба грешка, след като върна къса топка към вратаря и Хосе Родригес се възползва, за да открие резултата. В 21-ата Алберто Манучо изпусна за гостите след страхотен пас на Роберто Трасорас. Гаел Какута също пропиля възможност в 28-ата минута. В 40-ата мадридският тим заслужено изравни: Хавиер Акино центрира и Алберто Буено се разписа с глава - 1:1.

Отново Буено беше близо до гола с първата добра ситуация за втората част. В 60-ата минута офанзивният халф не стреля точно. Футболистът на гостите продължи да тормози защитата на Депор и в 73-ата минута бе точен отблизо. В самия край на мача обаче Абдулае Ба игра с ръка в наказателното поле на Райо и Куенка превърна отсъдената дузпа в гол за крайното 2:2.