Кордоба с първи гол и точка от 42 години насам (видео)

Новакът в Примера дивисион Кордоба направи 1:1 у дома срещу Селта в двубой от втория кръг на испанския шампионат. Андалуският тим успя да вкара първи гол и да спечели първа точка след четиридесетилетното отсъствие от елита. Дошлият от Валенсия Феде Картабия вкара в 59-ата минута, а седем минути по-рано Фабиан Ореяна беше дал предимство на гостите.

Гостите от "Балаидос" бяха доста по-добри през първото полувреме. Алехандро Лопес изпусна страхотна възможност в началото. "Небесносините" движеха бързо топката и не оставяха много възможности на своя съперник. Домакините играха доста сковано и припряно.

В 52-ата индивидуална акция на Фабиан Ореяна завърши с гол за галиския тим. Топката изглеждаше лесна за вратаря Хуан Карлос, който обаче се провали при това отиграване. В 59-ата минута домакините успяха да изравнят с първия си гол в Примера. Адриан Гунино центрира отдясно, Мике Хавенаар не успя да стреля, топката се отби и стигна до Феде Картабия, който намери мрежата: 1:1.

След попаденията мачът се отвори и броят на опасните положения се увеличи значително. Никой от двата тима обаче не успя да вкара.

Снимка: Getty Images/Guliver