Суонзи оглави класирането след трета поредна победа (видео)

Летящият старт на Суонзи в Премиър лийг продължава, след като днес "лебедите" победиха безапелационно  - с 3:0, Уест Бромич у дома. Нейтън Дайър (2' и 71') вкара два гола, между които се разписа и Уейн Раутлидж (24'). Сериозна роля за победата на домакините изигра и Гилфи Сигурдсон, който се отличи с две асистенции.

Благодарение на успеха Суонзи оглави временното класиране във Висшата лига.

Двубоят започна перфектно за домакините, които още във втората минута поведоха в резултата. Сигурдсон пусна с пета в наказателното поле, Олсон се подхлъзна, а Дайър от малък ъгъл прати топката в мрежата на Фостър. В 24-ата минута Раутлидж удвои, след като засече акробатично от въздуха изчистване на Доусън. В 71-ата минута Сигурдсон изведе Дайър отдясно за втория гол на крилото - 3:0, и нови три точки за бойкия тим на Суонзи.