Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Амкар изненада Спартак, Пеев бележи за пермчани (видео)

Отборът на Амкар (Перм) се поздрави с първа победа от началото на руския шампионат. В мач от 6-ия кръг Амкар надви с 2:0 като домакин Спартак (Москва) и нанесе втора загуба на столичани. Игор Киреев изведе домакините напред в резултата в добавеното време на първата част, а в 83-ата минута точен за Амкар бе и българският халф Георги Пеев. Ветеранът "подпечата" успеха на Амкар само 7 минути, след като се появи в игра.

Двама от тримата българи в Амкар бяха титуляри - левият бек Петър Занев и десният краен бранител Захари Сираков, започнаха от първата минута. Занев обаче трябваше да бъде принудително сменен заради травма още в 11-ата минута, докато Сираков остана на терена до 71-ата минута, когато бе сменен. Третият българин в тима от Перм - Георги Пеев, започна на пейката и влезе на терена в 76-ата минута.

В добавеното време на първата част Сираков центрира отдясно, Павел Соломатин стреля с глава, топката срещна напречната греда и тупна на голлинията. Най-съобразителен в тази ситуация се оказа Игор Киреев, който изведе тима си напред в резултата. Точка на спора сложи Пеев с гол в 83-ата минута, като заби топката във вратата на Спартак с глава след асистенция на Киреев.

В класирането Амкар вече е 12-и с 4 точки. Спартак пък е трети с 12.