Шарапова срещу Вожняцки на 1/8-финалите в Ню Йорк

Петата в схемата Мария Шарапова си осигури място на 1/8-финалите на Откритото първенство на САЩ, след като надделя с 6:2, 6:4 срещу 26-ата поставена Забине Лизицки (Германия). Така рускинята ще се изпрaви в следващия си мач в Ню Йорк срещу бившата лидерка в световната ранглиста Каролин Вожняцки (Дания), която се разправи с Андреа Перткович (Германия) с 6:3, 6:2.

Шарапова, която е шампионка от US Open през 2006 година, реализира два пробива в откриващия сет и така поведе в частите след 40 минути игра. Във втория сет носителката на пет титли от Големия шлем започна колебливо и 28-ата в света Лизицки се възползва. Германката поведе с 3:1, но след това ситуацията на корта се обърна в полза на Маша. Лизицки влезе в пререкания със съдията на стола Карлос Рамос, който на няколко пъти я предупреди заради указания, които получава от щаба си. Това сякаш повлия на 24-годишната германка и се стигне до обрат в резултата. Шарапова сервираше за победата при 5:3, но допусна пробив, след което обаче на свой ред взе подаването на съперничката си и при третия си мачбол сложи край на спора след час и 41 минути на "Артър Аш Стейдиъм". Това бе седми сблъсък между двете тенисистки и шести успех за рускинята.

Както Шарапова, така и Лизицки се отчетоха с повече непредизвикани грешки, отколкото печеливши удари. Маша направи 14 уинъра и 24 непредизвикани грешки, докато при германката тези показатели бяха съответно 20 и 32.

"Имах тежка съперничка днес - много агресивна и със силен сервис. Стараех се да съм концентрирана при ретурите. За съжаление не успях да използвам собствения си сервис, както ми се искаше", заяви след победата Шарапова.

Неочаквано лесно третия кръг преодоля и 10-ата в схемата Вожняцки, която за 79 минути отстрани 18-ата поставена Петкович. Датчанката остави в статистиката 14 печеливши удара и 11 непредизвикани грешки, докато при Петкович уинърите бяха 24, а непредизвиканите грешки с 10 повече. В мача имаше общо шест пробива, като пет от тях бяха в актива на Вожняцки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЕТИЯ ДЕН НА US OPEN МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!