Жоазиньо поведе Краснодар към гръмка победа срещу Реал Сосиедад

Руският клуб Краснодар разби като домакин испанския Реал Сосиедад в мач-реванш от плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа. По този начин краснодарци елиминираха баските с общ резултат от двете срещи 3:1.

Краснодар стигна до победата с късни голове, като първото попадение в двубоя бе реализирано от бившия играч на Левски Жоао Жоазиньо. Дребничкият бразилец бе точен от дузпа в 71-ата минута. В 88-ата минута Маурисио Перейра направи резултата 2:0, а а Ари вкара третия гол за руснаците в последната минута след асистенция на Жоазиньо. Бившата звезда на Левски получи червен картон в добавеното време, но това нямаше никакво значение, тъй като той и съотборниците му ще играят в групите на Лига Европа. В добавеното време червен картон бе показан и на Маркел Бергара.

КРАСНОДАР - РЕАЛ СОСИЕДАД 3:0 (общ резултат 3:1)
1:0 Жоазиньо (71)
2:0 Перейра (88)