Кубан с победа над Локо (М), Попето с асистенция (видео)

Кубан (Краснодар) победи у дома московския гранд Локомотив с 2:1 в среща от 5-ия кръг на руската Премиер лига и се изкачи на петата позиция в класирането.

И двата гола за домакините паднаха през първото полувреме. В 26-ата минута след асистенция на Ивелин Попов Лоренсо Мелгарахо откри резултата. Българинът напредна самостоятелно през центъра, но вместо да стреля, реши да подаде и ходът даде резултат. Четвърт час-късно Тони Шунич удвои и така Кубан се оттегли на почивката с комфортен аванс.

Локо успя да върне един гол в 76-ата минута чрез Мануел Фернандеш. Заключителните минути бяха белязани от много страсти и груби влизания. При едно от тях Секу получи втори жълт картон и остави съотборниците си от Кубан с човек по-малко. Опитите на Локо да избегне поражението обаче не дадоха резултат и така тимът остана осми в класирането с актив от оссем точки.