Геният на Бербатов не стигна на Монако при тежка загуба от Бордо с много съдийски грешки (видео)

Отборът на Монако продължава с лошото начало на сезона в Лига 1. "Монегаските" записаха втора поредна загуба в гостуването си на Бордо от 2-ия кръг. Гостите първи откриха резултата в 45-ата минута с хубав гол на Димитър Бербатов, но през втората част допуснаха пълен обрат до 4:1 след два гола на Диего Ролан в 48-ата и 64-ата минута и две попадения от дузпи на Емилиано Сала в 61-ата минута и Уахиб Хазири в 75-ата минута. Три от четирите гола на "жирондинци" обаче бяха доста спорни, като и двете дузпи спокойно можеше и да не бъдат отсъдени, а второто попадение на Ролан бе от явна засада.

Монако бе отборът, който владееше инициативата през първото полувреме. В 7-ата минута гостите стигнаха до първата си по-интересна атака, като Бербатов напредна до аутлинията и центрира за Валер Жермен, който обаче от близо не успя да играе с топката, като бе изпреварен от защитник. След това Берба отново се отличи с прекрасно овладяване в наказателното поле, но последвалият удар не успя да притесни вратаря на Бордо. Минута по-късно българинът блесна и със страхотен извеждащ пас за Лукас Окампос, който стреля от движение, но Седрик Карасо отново бе на мястото си.

Едва в 33-ата минута домакините стигнаха до първата си голова възможност и тя дойде след пряк-свободен удар. Уахиб Хазири изпълни чудесно наказателния удар пред вратата на "монегаските", но и Даниел Субашич се отличи с великолепно спасяване. В 45-ата минута обаче по-добрата игра на гостите бе материализирана с гол. Валер Жермен центрира за Бербатов в наказателното поле, като българинът с плонж с глава насочи топката в близкия ъгъл на вратата за 0:1.

През второто полувреме обаче Бордо бе преобразен и още в началото  възстанови равенството. В 49-ата минута една топка бе центрирана в наказателното поле, където Диего Контенто с глава свали за Диего Ролан, който от близо насочи кълбото в мрежата за 1:1. След това пък в 54-ата минута Хазири направи невероятен пропуск сам срещу вратаря.

В средата на втората част Бордо стигна до пълен обрат с два бързи гола, но и двата бяха доста спорни. В 61-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение срещу Хазири в наказателното поле, като футболистът на "жирондинци" се строполи доста артистично след леко задържане в пеналта. Емилиано Сала обаче не сгреши от бялата точка за 2:1. Само две минути по-късно Бордо си спечели фаул в близост до вратата, топката бе центрирана в наказателното поле, където Людовик Сане свали с глава за Ролан, който от близо прати топката в мрежата. Нападателят обаче бе в очевидна засада, която не бе забелязана от съдиите.

В 75-ата минута "жирондинци" получиха и втора дузпа в своя полза, която отново бе доста спорна. Даниел Субашич излезе да пресрешне Хазири, но в последния момент дръпна крака си. Нападателят обаче потърси съприкосновение и се хвърли на земята, като съдията отново видя нарушение и посочи бялата точка. Самият Хазири пък изпълни наказателния удар и направи резултата 4:1.

Така Монако продължава да няма победа от началото на сезона и се намира на предпоследното 19-то място в класирането с 0 точки. Бордо пък е с пълен актив от 6 точки и е на 2-ото място.