Сент Етиен поведе във Франция (видео)

Отборът на Сент Етиен излезе начело на класирането на Лига 1, след като записа втора поредна победа в новия шампионат. "Зелените" обърнаха Реймс в мач от втория кръг и победиха с 3:1, въпреки че губеха с 0:1 на почивката.

Гостите откриха в средата на първата част, след като удар на Бенжамен Муканджо се отби в Лоик Перен и влезе в мрежата на Стефан Руфие. През втората част обаче Сент Етиен показа, че е по-класният тим и обърна резултата. Макс-Ален Градел изравни от фаул, а след това новото попълнение Кевин Моне-Паке даде преднина на тима си след като засече с глава центриране на Мевлют Ердинч. Самият турски нападател пък оформи крайното 3:1 след пас на Ромен Амума девет минути преди края на мача.

Така Сент Етиен за момента е единствения тим, който записа две победи в двата си мача от началото на първенството. Единствено Бордо може да настигне "зелените", но за целта жирондинците трябва да победят Монако в срещата помежду си довечера. Реймс пък остава с една точка, след като в първия кръг не се даде на Пари Сен Жермен и измъкна равенство от шампионите.