Лестър не се даде на Евертън в голова драма

Резервата на Лестър Крис Ууд отбеляза късен гол четири минути преди края на двубоя, за да донесе равенство 2:2 на новака срещу Евертън в първия кръг от новия сезон в английската Висша лига. Преди това "карамелите" на два пъти взимаха аванс в резултата срещу "лисиците", които обаче не се предадоха и бяха възнаградени за усилията си в края. Късметът също бе на тяхна страна, след като топката попадна в краката на абсолютно непокрития в наказателното поле Крис Ууд след два рикошета.

Ейдън МакГийди откри резултата след 20 минути игра на "Кинг Пауър Стейдиъм" с изключително красив удар. Той прати топката точно под гредата и в левия ъгъл, преодолявайки вратаря Каспер Шмайхел и трима бранители, които се опитваха да предотвратят попадението в своята врата.

Само две минути по-късно обаче домакините изравниха резултата чрез аржентинския си нападател Леонардо Уйоа. В самия край на първото полувреме Стивън Нейсмит отново даде аванс на "карамелите" с гол след добро изпълнение точно преди почивката.

През почти цялото второ полувреме възпитаниците на мениджъра Роберто Мартинес уверено удържаха своя аванс, преди да допуснат грешка в отбраната си малко преди края на мача и Крис Ууд да изравни за крайното 2:2.