Гришо стъпи накриво срещу Янович в Синсинати

Световният номер 8 Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати, след като загуби от поляка Йежи Янович с 4:6, 6:3, 3:6 след 1 час и 47 минути. Играта на българина определено не спореше, той имаше проблеми с първия сервис, от който вкара едва 50%, и въпреки че спаси 3 мачбола при 5:2 в третия сет и успя да намали резултата, в следвщия гейм опонентът му беше безгрешен. За място на 1/4-финалите той ще спори с победителя от двубоя между британския квалификант Джеймс Уорд и французина Жулиан Бенето.

Първият сет изглеждаше изцяло равностоен със сериозна доминация на подаващите тенисисти. Двамата без проблеми взимаха сервис геймовете си до 4:4 и макар че Григор допусна няколко двойни грешки, за щастие те не бяха в ключови моменти. В деветия гейм обаче настъпи истински срив в началния удар на българина. Той първо направи двойна грешка, а след това не успя да вкара нито един от първите си сервиси, показа колебливост в разиграванията и така се стигна до пробив на нула. Янович имаше възможността да подава за спечелване на сета и не я пропусна. Полякът поведе с 40:15 и въпреки че Гришо успя със страхотно отиграване да спаси първия сетбол, при втория изпрати топката в мрежата и с това приключи и първата част.

Вторият сет започна почти идентично на първия с лесно спечелени сервис геймове до 2:1 за Григор. Тогава играта му сякаш потръгна и той успя да поведе с 40:0 и така стигна до първите си точки за пробив в срещата. След двойна грешка на Янович обаче резултатът стана 3:1 за хасковлията. В следващите няколко минути той набързо увеличи преднината си до 5:1, но когато сервира за спечелване на сета, изостана с 0:40, а при последвалото разиграване изпрати топката в аут и така Янович върна единия пробив. Впоследствие резултатът стана 5:3 и Димитров отново имаше възможност да сложи край на втората част. Той поведе с 30:0 и макар че опонентът му събра сили да направи 30:30, в следващите две разигравания Григор беше безгрешен и изравни резултата - 1:1.

Третата последна част започна кошмарно за българина, който при 0:1 и негов сервис поведе с 40:15, но загуби четири поредни точки и допусна пробив. Янович го затвърди убедително и поведе с 3:0. Гришо успя да намали до 1:3, но веднага след това резултатът стана 4:1 за поляка, който взе и следващото си подаване. Високият 203-сантиметра Йежи успя да запази преднината си и дори можеше да затвори третия сет при 5:2, когато Гришо сервира и изостана с 0:40, но все пак спаси и трите мачбола на съперника си и взе подаването си. В следващия гейм обаче полякът не срещна никакви проблеми, стигна до нови три точки за спечелване на мача и още при първото разиграване, сложи точка на двубоя.