ПСЖ обърна Наполи на "Сан Паоло" (видео)

Пари Сен Жермен победи Наполи с 2:1 в приятелски мач за трофея "Акуа Лете Къп", игран на "Сан Паоло" в Неапол. Франският шампион направи пълен обрат след като пръв получи гол в своята врата дело на Гонсало Игуаин в 51-ата минута, но след това Златан Ибрахимович изравни в 55-ата, а Хавиер Пасторе донесе успеха на гостите в 77-ата минута.

Своеобразно завръщане на "Сан Паоло" направиха двама бивши играчи на Наполи - Есекиел Лавеци и Единсон Кавани, които излязоха титуляри за гостите. Уругваецът дори успя да отбележи гол в 8-ата минута, но той не бе признат заради засада.

В 51-ата минута Наполи откри резултата в мача, след като Инсиние направи пробив и стреля, Никола Душес удпя да отрази удара му, но топката стигна до Игуаин, който от близо не сгреши - 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 55-ата минута Рафаел се намеси при едно остро центриране, но топката попадна право в краката на Ибрахимович, който от воле я прати в мрежата за 1:1. В 77-ата минута пък Хавиер Пасторе реши всичко в мача с прекрасен гол. Той премина през двама играчи на съперника и отправи неспасяем изстрел под гредата за крайното 1:2.

Наполи - ПСЖ 1:2
1:0 Игуаин (51)
1:1 Ибрахимович (55)
1:2 Пасторе (77)

НАПОЛИ: Рафаел (Андухар 75), Маджо (Место 66), Албиол (Енрике 66), Кулибали (Гулам 46), Бритос, Гаргано (Инлер 46), Жоржиньо (Джемайли 66), Хамшик (Мичу 46), Кайехон (Мертенс 46), Инсиние (Радошевич 79), Сапата (Игуаин 46)

ПСЖ: Сиригу (Душес 46), Максуел, Луиш (Ван дер Вийл 78), Силва (Маркиньос 13), Орие, Кабай (Верати 58), Матюиди (Баебек 71), Шантом (Мота 58), Лавеци (Лукас 64), Онженда (Пасторе 55), Кавани (Ибрахимович 46)