Борусия (Дортмунд) мачка с 10:0

Отборът на Борусия (Дортмунд) спечели повече убедително с 10:0 над четвъртодивизионния австрийки Раперсвил - Йона пред 2800 зрители стадион "Грюнфелд". Обамеянг, Жи и Имобиле се отличиха с по два гола, а по един добавиха Мхитарян, Рамос, Маруока и Хофман. Срещата беше дебютна за Матиас Гинтер.

Още до почивката тимът на Юрген Клоп вкара шест безответни попадения. Обамеянг даде тон с гол във втората минута след шут от 20 метра. В 13-ата отново най-бързият футболист на вестфалци опъна мрежата. Третият гол беше дело на привлечения от Аугсбург Жи Дон-Вон в 16-ата минута. В 26-ата Хенрих Мхитарян чукна топката от голлинията след центриране отдясно. Отново Жи (35) и Адриан Рамос (39) завършиха рецитала за полувремето.

След почивката бяха направени мннжество промени, но головият дъжд не спря. Маруока се разписа в 52-ата минута, а в четири по-късно точен беше и новият "жълто-черен" нападател Чиро Имобиле. В 75-ата Оливер Хофман отбеляза от дузпа след технично насочване в десния ъгъл на вратаря. В 89-ата Имобиле направи 10:0.

0:10 - Имобиле (89)

Борусия (Д) първо полувреме: Митчъл Лангерак; Нико Книсток, Невен Суботич, Матиас Гинтер, Марсело Шмелцер; Оливер Кирх, Милош Йоич, Хенрих Мхитарян, Жи Дон-Вон; Пиер-Емерик Обамеянг, Адриан Рамос;
Борусия (Д) второ полувреме: Бонман; Книсток, Сократис, Мариан Зар, Гюл; Свен Бендер, Себастиан Кеел; Маруока, Амини, Йонас Хофман; Чиро Имобиле;