България отново загуби на турнира в Австрия

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол допусна втора поредна загуба на приятелския турнир в Австрия, след като отстъпи срещу Унгария с 63:71. Най-резултатен за „трикольорите” беше Николай Върбанов с 14 точки, а Христо Николов, Александър Везенков и Божидар Аврамов вкараха по 8 точки.

Унгарците откриха резултата с тройка, но след това възпитаниците на Георги Младенов поеха пълен контрол върху събитията на терена и след серия от 14:0 се откъснаха напред, като задържаха аванса си до самия край на първото полувреме.

След почивката съперникът ни се активизира и стопи изоставането си до само една точка след 30 минути игра, а в самото началото на последната четвърт Христо Николов и компания допуснаха пълен обрат, като до последния съдийски сигнал нашите момчета не успяха да се върнат в мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 71:63 в полза на Унгария.

Утре от 20:45 часа България излиза за последния си двубой от турнира, като ще имат за съперник тима на Португалия.