Автогол в последната минута донесе нов трофей за Андерлехт

Шампионът на Белгия Андерлехт прибави нов трофей в богатата си витрина. Грандът от Брюксел спечели суперкупата на страната след успех във финала срещу Локерен. Мачът завърши 2:1 за Андерлехт след автогол на Денис Одои в 90-ата минута.

Срещата започна равностойно и без много голови ситуации, но в 29-ата минута централният нападател на Андерлехт Александър Митрович успя да открие резултата. Той се запази непромен до средата на втората част, когато Локерен изравни с попадение на Хамди Харбауи. До края Андерлехт доминираше и минута след изтичането на редовното време Денис Одои от Локерен сгреши фатално, пращайки топката в собствената си врата.

АНДЕРЛЕХТ - ЛОКЕРЕН 2:1
1:0 Митрович (29)
1:1 Харбауи (73)
2:1 Одои (90) авт.