Ето кои са финалистите на турнира по плажен волейбол в Кърджали

След оспорвани мачове станаха ясни и мъжките двойки, който ще играят на финала на четвъртото издание от Националния турнир по плажен волейбол в Кърджали.  В среща от 17 часа днес ще бъде решен крайният победител в турнира. Един срещу друг на пясъчния корт ще се изправят националите на  България Николай Колев/Константин Митев и Кирил Хаджиев/Делчо Раев.

Мач, достоен за финал, изиграха от 12 часа Николай Колев/Константин Митев срещу Теодор Маринов/Иван Латунов. Точбно 45 минути бяха достатъчни, за да приключи двубоят с 2:0 (23:21; 21:19) в полза на двукратните призьори от Националната верига. И в двата гейма двойката Маринов/Латунов повеждоха в резултата, но след безгрешни отигравания на топката и технични изпълнения пред мрежата на Колев/Митев, играта бе „обърната”. След успешно изиграна точка от блокаут на Колев във вторият гейм финалистът при мъжете бе решен.

За сравнително по-кратко време Кирил Хаджиев/Делчо Раев взеха и двата гейма срещу Тома Станков/Силвестър Иванов. След силната атака на Делчо Раев и перфектно отиграната 21–ва точка срещата приключи при 2:0 (21:15; 21:12) в полза на националите.

Ще припомним, че Станков/Иванов са европейски шампиони до 22 години за 2013-а.