Арсенал спечели контрола с голове след почивката (видео)

Тимът на Арсенал надигра с 2:0 Борхъм Уууд в приятелски мач. И двете попадения за "артилеристите" от Лондон бяха реализирани след почивката и бяха дело на младоци, появили се в игра като резерви. Шведският атакуващ халф Кристофър Олсон изведе Арсенал напред в резултата в 68-ата минута, а в 86-ата Беник Афобе отбеляза втория гол, който бе от дузпа. Олсон получи отличен пас от Томаш Росицки и хладнокръдно преодоля отблизо противниковия вратар. Афобе пък бе фаулиран в наказателното поле на Борхъм Уууд четири минути преди края и сам превърна дузпата в гол.

БОРХЪМ УУД - АРСЕНАЛ 0:2
0:1 Олсон (68)
0:2 Афобе (86-д)

Съставът на Арсенал: Шчесни (46-Мартинес), Дженкинсън (46-Гибс), Аджауи (46-Афобе), Хейдън (46-Росицки), Монреал (46-Мигел), Рамзи (46-Олсон), Кокелен (46-Плегесуело), Зелалем (46-Диаби), Уилък (46-Акпом), Торал (46-Белерин), Саного (46-Фламини)