Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Защитаващият титлата си Фонини отпадна на полуфиналите в Щутгарт

Защитаващият титлата си Фабио Фонини (Италия) отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 426605 евро. Номер 1 в схемата Фонини загуби от третия поставен Роберто Баутиста Агут (Испания) с 3:6, 4:6 за 74 минути. На 21 юни Баутиста Агут спечели титлата от турнира на трева в Ден Бош (Холандия) и утре ще има шанс да вземе втори трофей в кариерата си. На финала Баутиста Агут ще играе с победителя от мача между Михаил Южни (Русия) и Лукаш Росол (Чехия).

Испанецът загуби от Фонини на полуфиналите тук през миналата години, но сега взе реванш. Срещата беше прекъсната поради дъжд за около 50 минути при  4:1 за Баутиста Агут в първия сет, коxто продължи 34 минути.