Барса "Б" с рекордно класиране, Реал Мадрид "Б" изпадна, вижте плейофите за Примера

Станаха ясни четирите испански отбора, които ще се борят за едно вакантно място в Примера дивисион. Това са тимовете на Мурсия, Спортинг Хихон, Лас Палмас и Кордоба. Директно класиране седмици по-рано си осигуриха Ейбар и Депортиво Ла Коруня. Филиалът на Барселона завърши на третата позиция, но по правило няма право да влиза в елита. Каталунците изравниха най-доброто си постижение с върховото класиране, след като днес надвиха като гост с 2:1 последния Еркулес. Освен това "синьо-червените" завършиха първенството като отборът с най-много победи - 20.

На другия полюс е дубълът на Реал Мадрид. "Лос бланкос" загубиха с 0:1 при гостуването на Мурсия. Загубата на Реал Мадрид Кастийя изхвърли отбора директно в Сегунда "Б" след един сезон във втория ешелон на испанския футбол. Мурсианският тим събра 65 точки за четвъртата позиция в крайното класиране. Спортинг Хихон разби с 3:0 Тенерифе след три попадения преди почивката и завзе петата позиция. Лас Палмас преживя много тежки моменти, но в последните минути обърна гостуващия Понферадина до 3:2. Кордоба стигна щастливо до последната плейофна позиция след 0:0 срещу Майорка в Андалусия.

Сабадел и Рекреативо направиха самоубийствено 0:0, като при успех победителят щеше да играе плейоф за влизане. В дъното на таблицата беше още по-драматично и лудо. Алавес някакси се добра до спасителното 18-о място след успех с 3:2 като гост на Реал Хаен в битка за оцеляване. Гол на Де Гузман в добавеното време зарадва баската столица Витория. Четвъртият изпадащ тим (след отборите на Еркулес, Хаен и Реал Мадрид "Б") е Мирандес. Фатална за тях се оказа загубата с 0:1 при гостуването на Луго.

Плейофите за влизане в Ла Лига са: Кордоба - Мурсия и Лас Палмас - Спортинг Хихон. Дуелите са при разменено гостуване, а победителите ще играят директна схватка за попадане сред най-добрите 20 отбора на Испания.