Гришо гледа замислен Маша

Вчера Мария Шарапова записа гръмка победа на "Ролан Гарос", разгромявайки с 6:0, 6:0 аржентинската си опенентка Паола Ормаечеа в среща от третия кръг. Сред зрителите на трибуните бе й приятелят на руската тениситка - Григор Димитров. 23-годишният хасковлия много рядко ходи на мачовете на любимата си и затова появата му на корта "Филип Шатрие" предизвика интереса на медиите.

Както е известно, най-добрият български тенисист отпадна рано-рано от втория за годината турнир от Големия шлем, след като хърватският гигант Иво Карлович го би с 3:0 сета на старта. Димитров обаче остана в Париж, за да подкрепя Маша. Той прояви дипломатичност, когато руската красавица игра с Цветата Пиронкова във втория кръг и предпочете да гледа мача по телевизията в хотелската си стая, въпреки че имаше запазено място в щабовете и на двете тенисистки. Не така стояха нещата обаче през вчерашния ден и Григор наблюдава на живо безупречната игра на приятелката си срещу Паола Ормаечеа.

След отпадането на Серина Уилямс и още куп от поставените, мнозина обявиха Мария Шарапова за голямата фаворитка за титлата на "Ролан Гарос". "Да, все пак имам титли от всички турнири от Големия Шлем, така че е нормално хората да имат високи очаквания към мен и да очакват трофей", каза по този повод рускинята.

Статистиката също говори в нейна полза - в досегашните си три мача Маша е загубила общо само десет гейма, седем от които срещу Пиронкова. Следващото препятствие пред Шарапова ще бъде австралийката Саманта Стоусър (№19), която е единствената друга оцеляла поставена в нейната четвърт на схемата. Вчера тя отстрани 9-ата Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:4, 6:4. Мария има положителен баланс от 13 победи и само 2 загуби срещу Стоусър, така че сега всички очакват нов успех от нея.