ПСЖ завърши сезона по шампионски

Отборът на Пари Сен Жермен завърши по шампионски първенството на Франция. Парижани разбиха с 4:0 Монпелие в последния 38-и кръг на Лига 1. Есекиел Лавеци откри още в началото на мача, а в средата на първата част Златан Ибрахимович отбеляза дежурния си гол. Веднага след почивката Лукас Моура вкара за 3:0, а в края на мача младият Адриен Рабио оформи крайното 4:0 за ПСЖ.

По този начин парижани приключват с рекордните 89 точки шампионата - постижение, което никой отбор досега в историята на Лига 1 не е правил. ПСЖ записа 27 победи в 38 мача, осем равни и само три загуби. Головата разлика на тима също е впечатляваща - 84:23.

Ибрахимович пък печели за втора поредна година голмайсторския приз на първенството. С гола си днес шведът записа 26 попадения на сметката си, което е с цели десет повече от вторите, които са с по 16. Преди година Ибра вкара с четири гола повече - 30.

Монпелие от своя страна приключва на 15-а позиция и осъществява целта си за изминалия сезон - оставане в елита.