Удинезе и Сампдория не се победиха в голов трилър (видео)

Отборите на Удинезе и Сампдория не успяха да излъчат победител в първия двубой от последния 38-ми кръг в Серия "А". Срещата на стадион "Фриули" завърши при резултат 3:3, като бе доста вълнуваща с няколко промени във водачеството, но накрая двата тима поделиха точките. Ветеранът Антонио Ди Натале заби трите гола за домакините в 27-ата, 32-ата и 89-ата минута, а за гостите се разписаха Стефано Окака в 10-ата, Едер в 53-ата и Роберто Сориано в 55-ата минута.

Играчите на Самп първи откриха резултата в мача. Още в 10-ата минута Маноло Габиадини центрира за Стефано Окака, който с глава прати топката във вратата. В 27-ата минута обаче Антонио Ди Натале с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря и възстанови равенството - 1:1. В 32-ата минута пък Роберто Перейра е възползва от грешка в защитата на гостите и нахлу в пеналта, след което подаде за Ди Накале, за когото не бе проблем да вкара от близо за 2:1.

В началото на второто полувреме обаче Удинезе отново отстъпи инициативата и само за две минути Сампдория отново обърна резултата в своя полза. Първо в 53-ата минута Едер бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:2. В 55-ата минута пък Окака проби мощно и изведе Сориано, който нахлу в пеналта и от труден ъгъл прати топката в мрежата за крайното 2:3.

Минута преди края обаче Удинезе стигна до равенството след като Вжолек сгреши фатално в опит да върне топката назад и изведе Антонио Ди Натале, който хладнокръвно направи резултата 3:3 и оформи своя хеттрик в мача.

Така Удинезе завършва сезона на 13-ата позиция с 44 точки, а Сампдория е едно място по-напред с 45 точки в актива си.