Спартак обърна Динамо в 98-ата минута, но остана извън Европа (видео)

Драматичният сезон за Спартак (Москва) завърши по драматичен начин. Най-обичаният руски отбор обърна от 0:2 до 3:2 Динамо (Москва), но остана на 6-о място в крайното класиране и не можа да се пребори за квота за Лига Европа. Спартак събра 50 точки, с колкото завърши и Краснодар, но "биковете" завършиха 5-и благодарение на по-добрите си показатели и наесен ще дебютират в евротурнирите.

Мачът днес беше без значение за динамовци, които си осигуроха 4-ото място още със служебната победа над Зенит в миналия кръг. Това позволи на старши треньора Станислав Черчесов, който е една от легендите на Спартак, да даде почивка на звездите Александър Кокорин и Кевин Курани. Въпреки това, Динамо започна много силно и до почивката поведе с красив гол на румънеца Георге Флореску.

"Бяло-сините" вкараха и второ попадене в началото на втората част. Негов автор стана Алексей Ионов в 47-ата минута, но след това Спартак се хвърли в безспирни атаки и бързо успя да върне интригата с гол на Хосе Мануел Хурадо. В 71-ата минута десният бек на "червено-белите" Сергей Паршивлюк изравни, а дълбоко в добавеното време бившият халф на Динамо Дмитрий Комбаров завърши обрат с точен удар от дузпа, отсъдена за нарушение на Леандро Фернандес.

В същото време Краснодар направи 2:2 като гост на Амкар. Равенството беше напълно достатъчно на отбора на Олег Кононов да се бетонира на петата позиция и да остави Спартак извън евротурнирите.