Ясни всички изпадащи в Серия “А” (видео)

Кръг преди края на Серия “А” за този сезон вече са ясни всичките тимове, които напускат в посока Серия “Б”. След Ливорно във втория ешелон ще играят догодина още Болоня и Катания, които днес се изправиха в решаващ мач един срещу друг.

Гостите победиха с 1:2 на “Ренато Д`Ара” за първи път от 1960 година, въпреки че играха 60 минути с човек по-малко. Въпреки това сицилианците отпадат, тъй като Сасуоло и Киево спечелиха своите мачове и 90 минути преди края изостават на четири точки от “летящите магаренца”.

Над 30 000 тифози се опитаха да помогнат на Болоня, но Алберто Фризон спаси почти всичко възможно. Гредата веднъж попречи на домакините, които имаха претенции и за дузпа, като вярваха в успеха след заслуженото изравняване на Морлео в 79-ата минута.

Лусиано Монсон откри от фаул в 18-ата минута, но Джино Перуци бе изгонен в 60-ата минута и двубоя се игра на една врата.

След равенството Болоня тръгна да търси на всяка цена победата, която оставаше сериозни шансове на тима за оставане. На контраатака обаче

Гонсало Бергесио с деветия си гол донесе трите точки в 84-ата минута.

Двата тима останаха с 29 точки и със сълзи на очи напуснаха терена, като догодина ще се срещнат в Серия “Б”.