Торо и Парма оставиха само една въпросителна в калчото (видео)

Отборите на Торино и Парма, които гонят шестата позиция, която дава право на участие в Лига Европа не успяха да решат спора на “Олимпико".

При победа на домакините те се завръщаха в евротурнирите след дълги години, а при победа гостите имаха нужда от равенство срещу изпадналия Ливорно след седмица на “Енио Тардини”, за да играят в Европа.

Двубоят завърши 1:1, като и двата тима могат да съжаляват за пропуснатата възможност.

Голмайсторът на Серия “А” Чиро Имобиле взриви препълнените трибуни с гол в 41-ата минута. Нападателят вкара най-лесния от всичките си 22 гола, след като се възползва от лошо върната топка на Пелета към Миранте.

Втората част всичко изглеждаше чудесно за Торо, когато в 64-ата минута Имобиле бе повален от Александро Лукарели, след като се откъсна към вратата на гостите. Капитанът на “дуковете” бе заслужено изгонен, но голаджията потърси саморазправа и получи жълт картон.

Седем минути по-късно Африе Акуа проби, а Камил Глик с безумно влизане направи дузпа. Зад топката застана Антонио Касано, но Даниеле Падели изби. Джонатан Биабиани обаче изравни при добавката, а до края можеше да вкара и втори гол.

По-големият проблем за Торо е, че две минути след равнеството Имобиле симулира за дузпа и получи втори жълт картон, като остави тима с 10 човека.

До края нов гол не падна, но Торино гостува на Фиорентина и има нужда от три точки, но ще бъде без своята звезда.

Парма пък има нужда от победа срещу Ливорно и равенство или загуба на Торо, за да завърши шести.

При равенство на двата тима и победа на Милан, “росонерите” ще се класират в Лига Европа.