Матей Казийски заби 16 точки и класира Ал Райан на полуфинал на Мондиал 2014

Отборът на Ал Райан (Доха, Катар) записа нова победа в три гейма в Група В на Световното клубно първенство в Бело Оризонте, Бразилия. Този път безсилни срещу Матей Казийски и компания бяха играчите на Есперанс (Тунис) 3:0 (28:26, 25:18, 25:21). Българинът бе най-резултатен за своите и завърши с 16 точки в актива си - 14 от атака и по 1 от блок и сервис. В мача пък с най-много точки се отличи Хичем Кааби от Есперанс с 20 точки.

Най-интересно бе в първата част, когато отборът от Тунис бе напред в резултата с 16:12 и 20:16, но допусна равенство при 23:23, а след още няколко разигравания загуби и частта.

Следващият мач на Ал Райан е в четвъртък (8 май) от 20:00 часа б.в. срещу УПЦН (Сан Хуан, Аржентина). За момента Казийски и съотборниците му са лидери без загубен гейм и само невероятна въртележка може да ги остави извън първите два тима, които се класират за полуфиналите.