Сасуоло шокира Фиорентина и посяга към спасението (видео)

Отборът на Сасуоло шокира Фиорентина, като го победи с 4:3 на собствения му стадион "Артемио Франки" в отложен мач от 36-ия кръг в Серия "А". Гостите взеха важни три точки в борбата за спасението, а можеха да спечелят и много по-убедително. За пореден път през този сезон пък блесна талантът на младия нападател Доменико Берарди, който наниза хеттрик във вратата на "виолетовите".

Сасуоло изненада своя съперник като след края на първото полувреме водеше с класическото 0:3. В 23-ата минута Борха Валеро игра с ръка в наказателното поле и Берарди реализира отсъдената дузпа. След това в 33-ата минута младият нападател получи великолепен извеждащ пас от Никола Сансоне и удвои головата си сметка, а в 42-ата минута Симоне Дзадза открадна една топка от Гонсало Родригес в пеналта и намери отново Берарди, който финтира бранител и оформи своя хеттрик за 0:3.

Фиорентина все пак успя да се съвземе през втората част и в 58-ата минута Хоакин Санчес изработи дузпа, а Гонсало Родригес реализира за 1:3. В 65-ата минута обаче Сансоне за пореден път се подигра със защитата на "виола" и от близо бе точен за 1:4. В 72-ата минута обаче след хубаво двойно подаване между Борха Валеро и Джузепе Роси, италианецът намали на 2:4. Три минути по-късно пък преднината на гостите бе стопена до един гол като Хуан Куадрадо получи зад отбраната и с прехвърлящ удар доведе нещата до 3:4.

В края на мача и двата тима имаха своите шансове да променят хода на мача, но пропуснаха добри възможности. В 83-ата минута Сасуоло не получи втора дузпа за очевидна игра с ръка на Стефан Савич. В добавеното време пък гол на Борха Валеро бе отменен заради засада.

Така мачът завърши с успех на гостите, които излязоха над чертата на 16-ата позиция с 31 точки и 2 повече от 18-ия Болоня. Фиорентина пък вече почти загуби шанс да се бори за участие в Шампионската лига и остава та 4-ото място с 61 точки - 5 по-малко от третия Наполи, който е и с мач по-малко.