Херо пометен от Берое в Бургас - феърплеят на заралии изпраща акулите в "Б" група (видео)

Отборът на Берое, който не играе за нищо във втората седмица на "А" група, разгроми с 5:0 Черноморец в Бургас и почти изпари надеждите на акулите за оцеляване в елита.

Заралии за пореден път демонстрираха феърплей и показаха как трябва да играят родните тимове, за да се вдигне нивото на българския футбол. В шесте си двубоя срещу борещите се за оцеляване Черноморец, Славия и Локомотив (София) футболистите на Петър Хубчев записаха пет победи и едно равенство като почти всички срещи бяха без значение за класирането на Берое.

Иначе попаденията за гостите от Стара Загора в Бургас вкараха Мпиа, Георги Андонов, Атанас Зехиров, Костадинов и Самир Аесс.

Зелено-белите откриха резултата още в 7-та минута. Атанас Зехиров се пребори с Милен Василев и успя да подаде към Жуниор Мпиа. Конгоанският нападател напредна през центъра на терена и след шут от границата на наказателното поле вкара в долния десен ъгъл на бургаската врата.

Само пет минути по-късно старозагорци поведоха с 2:0. Атанас Зехиров центрира от ъглов удар. Топката попада в Елиаш да Силва, който шутира, но вместо удар се получи пас към непокрития Георги Андонов и капитанът на заралии с изстрел от 12 метра прониза Живкович.

Двете попадения тотално объркаха футболистите на Димитър Димитров, които в следващите минути като по чудо не получиха нов гол. В 18-та минута комбинация Аесс - Костадинов завърши с подаване към непокрития Атанас Зехиров, който шутира от близка дистанция, но не улучи вратата. 120 секунди по-късно и Керкар стреля опасно, но отново в аут.

Крушението за Черноморец стана пълно, когато в 37-та минута Зехиров вкара трети гол за Берое след отличен пас на Андонов.

Берое не намали темпото и след почивката. В 59-та минута Зехиров подаде към Георги Костадинов, който вкара четвърто попадение за своя отбор с плътен шут по земя.

Двайсет минути по-късно Берое реализира пети гол. Веселин Пенев центрира отдясно, Аесс овладя топката, финтира бранител на домакините и след премерен изстрел направи безпомощен Живкович.

Тежкото поражение сведе до минимум шансовете на Черноморец да оцелее в елита, тъй като бургазлии изостават на две точки от спасителното място, където в момента е съставът на Славия. Лошото за акулите е, че до края на сезона те имат две срещи - срещу Славия и Локомотив (София), но дори да ги спечелят, ще трябва да чакат още една грешна стъпка на белите.