Берое разпиля пореден съперник във втората седмица (видео)

Берое се справи с пореден съперник във втората седмица след разгром с 4:1 над Любимец в мач без значение от 38-ия кръг на "А" група.

През първия четвърт час срещата бе равностойна, без положения пред двете врати. В 19-та минута домакините отправиха първия сериозен удар по посока на гостуващата врата. Стефан Сиповски стреля от 20 метра, но покрай дясната греда.

В 22-та минута Берое поведе в резултата. Самир Аесс намери Георги Андонов пред границата на наказателното поле, капитанът на заралии се завъртя на 90 градуса и след шут в долния ляв ъгъл не остави шансове на Рашков.

След попадението гостите опитаха да изнесат играта в предни позиции, но шут на Георги Вълчев от 23-24 метра не намери целта. В 38-та имнута пък Салим Керкар пусна добре успоредно на голлинията, но Андонов от непосредствена близост стреля в аут. Само 120 секунди по-късно отново Андонов стреля опасно от пряк свободен удар, но Рашков спаси.

В 45-та минута отново комбинация Керкар - Андонов завърши с изстрел с глава на втория, но бранител на Любимец изби от голлинията. Секунди по-късно обаче заралии стигнаха и до втори гол. Андонов подаде към Жуниор Мпия, който с премерен удар от границата на наказателното поле покачи на 2:0 за Берое.

Именно при този резултат завърши първата част.

След почивката футболистите на Петър Хубчев не намалиха оборотите и в 55-та минута вкараха ново попадение. Спировски намери Аесс, който от своя страна пусна към Андонов. Капитанът на зелено-белите стреля, топката рикошира в Грозев и влетя за трети път в мрежата на Любимец.

Четвърт час преди края на двубоя Спировски изпълни перфектен фаул от 25 метра и покачи на 4:0 за Берое.

В 77-та минута гостите върнаха един гол след груба грешка в домакинската отбрана. Костадинов върна топката към централните бранители, но тя бяха изпреварени от Георги Вълчев, който преодоля и вратаря Макенджиев, след което вкара в мрежата на заралии.

До края на мача зелено-белите имаха още няколко шанса да увеличат резултата, но Костов и Андонов не намериха целта.

снимка: beroe.bg