Драма с пет гола и неочаквани обрати на дъното в Ла Лига (видео)

Отборът на Алмерия се вдигна над зоната на изпадащите след инфарктна и скъпоценна победа с 3:2 у дома над изпадналия Бетис в обеден андалуски сблъсък от 36-ия кръг. Оскар Диас даде аванс на "рохибланкос" в 52-ата минута, но секунди по-късно домакините останаха с човек по-малко. Брайън Родригес (59) и Салва Севийя (71) обърнаха мача. След това въпреки намаления си състав момчетата на Франсиско Родригес вкараха два безответни гола. Алейкс Видал изравни в 77-ата минута, а в 94-ата Рамон Азеез зарадва "Медитеранео" с победен гол.

През първата част гостите от "Бенито Вийямарин" играха по-силно. Положенията обаче не бяха достатъчно чисти. В 52-ата минута Алейкс Видал центрира и Оскар Диас засече в мрежата. Само минута по-късно офанзивният халф на домакините Сусо получи директен червен картон след грубо влизане в краката на Дамиел Перкис.

В 59-ата минута дойде изравняването след страхотна акция на "зелено-белите". Хуан Карлос центрира на втората греда и Брайън Родригес изравни. В 71-ата тимът на Габриел Калдерон направи пълен обрат. Резервата Салва Севийя реализира с хубав фронтален шут. В 77-ата минута "червено-белите" успяха да изравнят след чудесна контра. Рамон Азеез асистира на Алейкс Видал, чийто удар беше отклонен от вратаря, но топката се търкули в мрежата.

Голямата и истинска драма настъпи в последните секунди на добавеното време. В 93-ата съдията си затвори очите за дузпа в полза на севилския тим. Хорхе Молина игра с глава и топката се удари в ръката на Рафита. В ответната атака записващият днес мач номер 200 в Примера Фернандо Сориано центрира и Азеез с глава от малкото наказателно поле реализира и хвърли в екстаз всички, които обичат алмерийския клуб.