Гари Родригес възхити Испания с феноменален гол! (видео)

Бившият футболист на Левски Гари Родригес вкара изключителен гол за Елче при успеха с 1:0 като гост на Малага в двубой от 36-ия кръг на Примера. 22-годишният играч заби топката с много мощен далечен шут в 11-ата минута. До края Гари, който изигра пълни 90 минути, беше сред най-активните и заслужи много висока оценка. Успехът почти сигурно оставя валенсианци в елита и през новия сезон.

В 11-ата минута роденият в Холандия футболист от Кабо Верде изстреля бомба от 25 метра, която матира Вилфредо Кабайеро. Фланговият играч получи пространство за фронтален шут и прати топката над ръцете на стража с изключителна скорост. Това е първо попадение за номер "25" с екипа на "франхивердес". В 15-ата минута Вили успя да улови остро центриране на Родригес. В 35-ата минута Хави Маркес нацели гредата, след като не остави шанс на Кабайеро. В 42-ата Гари беше фаулиран остро от Хесус Гамес.

След почивката играта беше по-затворена. В 65-ата Кристиан Ерера шутира високо над целта. През втората част нервите властваха на терена и близо до него. В 67-ата минута резервният вратар на Елче Тоньо получи червен картон за сблъсък с Виторино Антунеш от скамейката. В 81-ата гостите от "Мартинес Валеро" останаха с десетима души след червен картон на централния бранител Алберто Ботиа. Изгонването беше много спорно. В 90-ата минута Родригес отправи неточен удар. В добавеното време на срещата вратарят на гостите Ману Ерера се контузи и поиска смяна, но резервният вратар вече беше изгонен и стражът доигра двубоя с болки.

Елче вече има 39 точки и е на шест от зоната на изпадащите. "Бланкиблаус" имат 41 точки и дишат спокойно.