Борусия (М) спечели битката за Европа с Майнц 05 (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели битката за място в Лига Европа с Майнц 05, след като днес го надигра в пряк сблъсък с 3:1 в среща от предпоследния 33-ти кръг в Бундеслигата. Това бе прощалният мач на вратаря Марк-Андре тер Стеген пред феновете на Борусия. В състава на гостите пък отново липсваше българинът Тодор Неделев, който въобще не бе в групата за мача.

Борусия поведе в резултата в 22-ата минута след като при центриране в пеналта Алваро Домингес продължи към Мартин Щранцл, който с глава от близо насочи топката във вратата. В 54-ата минута домакините удвоиха след като Макс Крузе опита далечен удар по земя, който се оплете в мрежата за 2:0.

Майнц върна един гол в 65-ата минута, когато Зденек Поспех центрира за Ерик Максим Чупо-Мотинг, който с глава намали на 2:1. В 77-ата минута обаче Борусия окончателно реши всичко в мача като след една бърза контраатака Кристоф Крамер се отскубна от защитата и насочи кълбото в мрежата за крайното 3:1.

Така Борусия събра актив от 55 точки и си гарантира участие в Лига Европа през следващия сезон, тъй като кръг преди края има 5 точки преднина пред Майнц на 6-ата позиция. Гостите пък остават 7-ми с 50 точки в актива си.