Тодор Неделев ще играе в Европа (видео)

Българският национал Тодор Неделев ще има възможността да играе с Майнц 05 в Лига Европа, след като тимът му завърши на седмото място в класирането на Бундеслигата и по този начин си осигури последната квота за втория по сила европейски клубен турнир. Възпитаниците на треньора Томас Тухел победиха днес с 3:2 затъналия Хамбургер ШФ и така стигнаха до европейската квота за сметка на Аугсбург. Неделев не взе участие в днешната среща, след като бе оставен извън групата от своя наставник, но очакванията са младият българин да има по-сериозно участие в мачовете на Майнц през следващия сезон.

В последния двубой на "Кофас Арена" за този сезон Елкин Сото откри резултата след само седем минути игра, възползвайки се от сериозна грешка в защитата на гостите. Пиер-Мишел Ласога възстанови равенството в 15-ата минута с добавка през краката на Лорис Кариус.

След почивката обаче домакините взеха нещата в свои ръце и с голове на Юнус Мали (64) и Шинджи Оказаки (82) решиха мача в своя полза. Особено красиво бе попадението на Оказаки, който се подигра с двама защитници на гостите и вратаря Рене Адлер, за да прати топката в мрежата му след самостоятелен рейд. Крайното 3:2 оформи Иво Иличевич в 84-ата минута, след като първоначално не успя да уцели топката с глава, но при втория си опит я прати в мрежата на Майнц.

Въпреки загубата Хамбургер ШФ успя да избегне директната елиминация от германския елит, завършвайки на 16-о място в крайното класиране. Изпадналият в сериозна криза гранд ще играе плейоф за оставане в Бундеслигата макар да загуби редица мачове поред в края на сезона. Единствено загубите на Нюрнберг и Айнтрахт (Брауншвайг), които също завършиха потресаващо слабо сезона, спасиха Хамбург от директно изпадане.