Аарон Хънт се раздели с феновете на Вердер по мечтан начин (видео)

Отборът на Вердер (Бремен) надигра с 2:0 у дома Херта (Берлин) в среща от предпоследния 33-и кръг на германското първенство. Автор и на двете попадения в мача стана Аарон Хънт през второто полувреме. Той откри резултата в 49-ата минута, а в добавеното време "подпечата" победата на тима, воден от Робин Дут.

Четири минути след почивката Хънт получи топката в наказателното поле от Франко ди Санто и с безпощаден удар изведе "бременските музиканти" напред. В самия край на двубоя Хънт отново показа голмайсторския си нюх с хубав удар с левия крак, който вратарят на берлинчани Томас Крафт не успя да отрази.

За Хънт този мач бе специален, тъй като бе последен за играча с №14 пред публиката на Вердер. Преди началото на двубоя Аарон Хънт получи награда за феърплей, която си заслужи с постъпката си при победата с 2:0 срещу Нюрнберг. Тогава реферът Мануел Грефе отсъди дузпа в полза на Вердер за фаул срещу Хънт, но самият той призна, че не е извършено нарушение срещу него и съдията отмени решението си.

27-годишният офанзивен халф си взе сбогом с феновете на "бременските музиканти", тъй като ще напусне клуба след края на сезона, когато изтича договорът му. Хънт е юноша на Вердер и изкара 10 години на "Везерщадион". Все още не се знае къде Хънт ще продължи кариерата си, но футболистът е свързван с трансфер в Бешикташ.

След тази победа Вердер събра 39 точки и заема 12-а позиция в класирането. Херта пък е на 10-о място с 41 точки.