Ювентус сграбчи титлата с две ръце (видео)

Шампионът на Италия Ювентус е само на точка от спечелването на трета поредна титла в Серия А. "Бианконерите" показаха изключителен характер при гостуването на Сасуоло и обърнаха съперника от 0:1 до 3:1 на изключително тежкия терен на стадион "Мапеи" в Реджо Емилия.

Двубоят се игра през цялото време под проливен дъжд, който пречеше на футболистите на Юве да покажат класата сиq но въпреки лошото време и мисълта за предстоящия реванш от 1/2-финалите в Лига Европа срещу Бенфика, момчетата от Торино постигнаха желания резултат.
Така Юве вече води с 8 точки пред втория Рома три кръга преди края и може да си осигури титлата още в следващия кръг, когато приема Аталанта.

Домакините от Сасуоло откриха чрез Симоне Дзадза в 9-ата минута след скоростна контраатака на домакините. Дзадза проби в наказателното поле, стреля, топката направи малък рикошет, което подведе вратаря на Ювентус Джанлуиджи Буфон и влезе във вратата.
В 34-ата минута аржентинският нападател на Ювентус Карлос Тевес върна равенството.

В края на полувремето Дзадза отново излезе в опасна позиция пред Буфон и стреля, но този път стражът на гостите отрази удара.
В 57-ата минута Клаудио Маркизио изведе гостите напред, след като беше изведен зад отбраната на домакините с великолепен пас от Андреа Пирло.

Четвърт час преди края Фернандо Йоренте сложи край на интригата в мача, след като се разписа технично във вратата на Сасуоло. Влезлият като резерва Лихтщайнер напредна в периферията на наказателното поле и почти от аутлинията намери "Цар Лъв" пред вратата и Йоренте с пета прати топката в мрежата. Това се оказа и последното попадение в двубоя, а успехът доближи Юве само на точка от титлата.