Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна

Жани Желязков и Равена на финал за 5-ото място в Серия А1 след ново 3:0 над Модена

Италианският волейболен отбор КМК (Равена), където играе българският младежки национал Жани Желязков, продължава страхотното си представяне в плейофите за 5-ото място в италианската Серия А1, даващо право на участие в евротурнира "Чалъндж къп" през следващия сезон.

Волейболистите на Равена надиграха категорично като гости силния тим на Каза (Модена) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:19) във втория мач помежду им от полуфиналите, игран снощи. Така възпитаниците на треньора Марко Бонита се класираха за финала в тази част на плейофите, където ще спорят с Бре Ланути (Кунео), който пък отстрани Алтотевере (Чита ди Кастело). Финалът ще бъде само в една среща, която ще бъде в сряда (30 април) от 22,00 часа българско време в зала "Бре Банка" в Кунео.

Жани Желязков влезе за малко в игра в последния трети гейм и се отчете с две точки от атака. Най-полезен за Равена отново стана словенският посрещач Клемен Чебул с 14 точки (3 аса, 58% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане), а холандският диагонал Нилс Клапвайк добави 13 точки (4 аса и 50% ефективност в атака) за победата. От друга страна Модена отново заради различни проблеми не взеха участие бразилският разпределител Бруно Резенде, френският посрещач Ървин Нгапет и сръбският национал Урош Ковачевич, а полският диагонал Збигнев Бартман остана резерва. В тяхно отсъствие най-резултатен бе белгиецът Сам Деруу с 13 точки.