Аталанта се добра до точка срещу десет от Дженоа (видео)

Пред 14 000 зрители Аталанта и Дженоа завършиха 1:1 в мач от 35-тия кръг на италианския футболен шампионат. Мачът бе доста вълнуващ, като в него имаше една пропусната дузпа и един червен картон. Гостите от Дженова поведоха в резултата с гол на Паоло Де Челе в 27-та минута.

В 50-та минута за грубо нарушение в наказателното поле на играча на гостите Даниеле Портанова бе отсъдена дузпа, а на Портанова бе показан червен картон. Херман Денис обаче пропусна от бялата точка. В 64-ата минута пък удар с глава на Йоан Беналуан се отби от гредата. Все пак домакините от Бергамо стигнаха до равенството с гол на Джузепе Де Лука в 82-та минута.

Двата отбора запазиха местата си в Серия А. Аталанта е на 11-то място с актив от 47 точки, а Дженоа е на 13-то място с 40 точки.