Лацио не даде шанс на Ливорно (видео)

Лацио спечели с 2:0 гостуването си на Ливорно в мач от 35-ия кръг на Серия "А" и продължава борбата за шестото място, което праща в Лига Европа. "Орлите" са с равни точки с Торино и Верона, а с пункт по-малко зад тях са Парма и Милан. Ливорно пък остава под чертата, но само на 3 точки от спасителния бряг.

Столичани изнесоха много добър двубой, в който не блестяха с нищо специално, но действаха организирано и създадоха много възможности. Капитанът им Стефано Маури, който днес пак игра като централен нападател, откри резултата след четвърт час игра с ефектно изпълнение от въздуха, като основна вина за гола носи вратарят на домакините Франческо Барди. Малко преди това стражът беше отразил много опасен удар отново на Маури, а по-късно в срещата изкупи грешката си с още няколко решителни намеси.

Домакините, от своя страна, се представиха слабо и заслужено са се запътили към Серия "Б". Преди почивката те имаха две добри ситуации за отбелязване на гол. В 10-ата минута Лука Силигарди стреля опасно над гредата, а в заключителните секунди защитникът на Лацио Микаел Сиани му отне възможността да реализира от няколко метра.

Лацио си гарантира трите точки в 51-ата минута, когато Антонио Кандрева направи 2:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Леандро Ринаудо. Футболистите на Ливорно протестираха с твърдението, че ръката на защитника е била прилепена до тялото, но съдията беше на друго мнение.

В оставащото време до финалния сигнал Кандрева, Балде Кейта и Оджени Онази пропуснаха да забият трети гол в мрежата на домакините.

До края на сезона на "небесносините" им остават мачове срещу Верона, Интер и Болоня, а Ливорно ще се бори за мястото си в елита в срещите с Удинезе, Фиорентина и Парма.