Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Пламен Константинов и Губерния тръгнаха с драматично 2:3 от Зенит на старта на финалната шестица (ВИДЕО)

Българският треньор Пламен Константинов и воденият от него волейболен отбор на Губерния (Нижни Новгород) започнаха с драматична загуба в предварителна Група "А" на финалната шестица в руската Суперлигата в Екатеринбург. Момчетата на Константинов изпуснаха страхотна възможност да победят победителя от редовния сезон - гранда Зенит (Казан), в първия си мач на турнира, игран рано тази сутрин пред около 2000 зрители в зала "Уралочка". Волейболистите на Губерния поведоха с 2:1, но в крайна сметка отстъпиха с 2:3 (26:28, 25:22, 25:21, 19:25, 11:15).

Губерния имаше бе близо до спечелването още на първия гейм, след като водеше с 24:22, но в крайна сметка Зенит успя да го измъкне трудно с 28:26 благодарение на Евгений Сивожелез и влезлия като резерва Виктор Полетаев. С отличната игра на звездата Николай Павлов и Сергей Савин, както и на финландския разпределител Мико Еско Губерния спечели следващите две части с 25:22 и 25:11 и поведе с 2:1. За началото на четвъртата част треньорът на Зенит Владимир Алекно замени опитния сръбски плеймейкър Никола Гърбич с Игор Кобзар. Това даде ефект и след страхотни изяви на Кобзар и американския национал Матю Андерсън казанци вкараха мача в тайбрек след 25:19. В петия решителен гейм Зенит показа по-голямо желание за победа и по-силен характер и заслужено спечели с 15:11, а с това и мача с 3:2.

Николай Павлов (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) и Сергей Савин (3 блока, 46% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане) реализираха съответно 22 и 20 точки, но техните усилия не помогнаха за успеха. За тима на Зенит над всички бе Матю Андерсън със страхотните 33 точки (3 блока, 65% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) за победата.

Въпреки загубата, Губерния все още има шанс за класиране на полуфиналите, но за целта трябва да победят категорично третия отбор в групата - Локомотив (Новосибирск). Утре (27 април) тимът на Пламен Константинов почива, а Зенит играе срещу Локомотив. Мачът между Губерния и Локомотив е в понеделник (28 април) от 13,30 часа българско време.
ГУБЕРНИЯ: Мико Еско 2, Алексей Остапенко 4, Николай Павлов 22, Сергей Савин 20, Никита Лямин 11, Милош Никич 7 - Александър Янутов-либеро (Павел Абрамов, Максим Шулгин 1, Алексей Кулешов 1, Андрей Дранишников-либеро)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
ЗЕНИТ: Матю Андерсън 33, Николай Апаликов 8, Евгений Сивожелез 13, Александър Волков 3, Никола Гърбич 3, Роман Яковлев 3 - Алексей Вербов-либеро (Иван Демаков, Виктор Полетаев 18, Игор Кобзар 1, Александър Абросимов 5)
Старши-треньор: Владимир Алекно.