БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Пол Джордж наказа Атланта, Индиана изравни серията

Младата звезда на Индиана Пейсърс Пол Джордж наказа Атланта Хоукс и бе близо до "трипъл-дабъл", а "пешеходците" изравниха резултата в серията срещу "ястребите" след домакинска победа с 16 точки разлика - 101:85. Първият мач, който отново се игра в Индианаполис бе спечелен от Хоукс, а сега серията се мести в Атланта.

За 39 минути игрово време Джордж се отчете с 27 точки, 10 борби, 6 асистенции и 4 отнети топки. Гардът реализира и 5/7 от тройката, а общо в стрелбата от игра бе 9/16.

Луис Скола вкара 20 точки, а Джордж Хил реализира своите 15 точки само през второто полувреме.

Пол Милсап бе най-резултатен за Атланта с 19 точки, докато Джеф Тийг се отчете с 14. Лу Уилямс и Майк Скот приключиха с по 11 точки всеки.

"Сега видяхте защо Пол Джордж бе сред основните кандидати за MVP на сезона. Той винаги прави това - пази най-добрия играч на съперника, бори се, старае се в защита. Няма съмнение, че е един от най-комплексните играчи в НБА, когато играе като днес", заяви след победата треньорът на домакините Франк Вогъл.

Следващият двубой между двата тима е на 24 април във "Филипс Арина" в Атланта.