Само точка за Валенсия в Памплона (видео)

Осасуна и Валенсия не излъчиха победител в срещата помежду си от програмата на 34-я кръг в испанската Примера дивисион. Близо 17 хиляди зрители на стадион "Ел Садар" видяха по едно попадение в двете полувремена за крайния резултат 1:1. Едва ли някой обаче и от двата състава е доволен от този резултат. Гостите загубиха ценни точки по пътя към Европа, като запазват осмото си място, но са на 6 точки от седмата позиция, която осигурява нови битки из Стария континент. Осасуна пък е само на 4 точки от изпадащите и до края трябва да бъде много внимателен.

Домакините от Памплона успяха да открият резултата в срещата още с първия си удар в рамката на пазената от Висенте Гуаита врата. Ориол Риера направи резултата 1:0 след отлично центриране отляво, дело на Роберто Торес в 18-ата минута. Първоначално скамейката на гостите реагира бурно с претенции за засада, но след повторенията явно се видя, че такава няма.

След полученото попадение Валенсия се активизира и натисна съперника, като постепенно изнесе играта в противниковата половина. “Прилепите” продължиха да натискат и четири минути преди почивката трябваше да получат дузпа, след като удар на Фегули бе спрян с ръка от Марк Бертран, но съдията Естрада Фернандес замълча. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Двамата треньори не направиха никакви промени в съставите и за второто полувреме на терена се завърнаха същите 22 играчи, които завършиха първите 45 минути.

Роберто Торес, който асистира за първото попадение, можеше да удвои резултата само шест минути след подновяването на играта, но ударът му срещна гредата.

Хуан Антониo Пици постепенно извърши и трите си смени и това определено даде резултат – в 82-а минута бразилският нападател Жонас, който замени Фегули, вкара за 1:1. Асистенцията за попадението бе дело на друг кариока - Винисиус Араухо.

В оставащите минути до последния съдийски сигнал и двата тима не успяха да стигнат до победно попадение и така си поделиха по точка.