"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Силни Вальо Братоев и Венци Симеонов, Фридрихсхафен на финал в Германия след ново 3:1 над Хахинг в полуфинал №4

Волейболният отбор на Фридрихсхафен, в който играят българските национали Валентин Братоев, Виктор Йосифов и Светослав Гоцев, както и българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов, се класира за финала на германската Бундеслига. Воденият от известния треньор Стелиан Мокулеску тим надделя като гост над Дженерали Хахинг (Унтерхахинг) за пореден път с 3:1 (25:17, 25:17, 20:25, 25:23) в четвъртия мач помежду им от полуфииналните плейофи, игран тази вечер пред над 1500 зрители.

По този начин настоящите вицешампиони на Германия спечелиха плейофната серия с 3-1 победи и се класираха за финала. Там волейболистите на Фридрихсхафен ги очаква защитаващия титлата си отбор на Берлин Ресайклинг Волейс (Берлин), който елиминира на полуфиналите ТВ Ингерзьол (Бюл) с 3-0 победи. Финалът е повторение на миналогодишният, в който Фридрихсхафен загуби с 1-3 победи. Първата среща между двата тима е следващата неделя (27 април) от 17,00 часа българско време в Берлин.

Вальо Братоев игра силно цял мач и стана втори по резултатност с 16 точки (2 аса, 70% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), а Венци Симеонов бе над всички с 21 точки (2 аса и 61% ефективност в атака) за победата. Виктор Йосифов започна като титуляр, но бе сменен още в първия гейм, за да се появи отново в игра в четвъртата част. Йосифов завърши със скромните 3 точки (1 блок и 67% ефективност в атака) за успеха, а Светослав Гоцев отново остана извън групата за мача. За домакините от Унтерхахинг Себастиян Шварц (2 блока, 52% ефективност в атака, 38% позитивно и 8% перфектно посрещане) и французинът Мариен Моро (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака) реализираха съответно 14 и 12 точки.
УНТЕРХАХИНГ: Цимафей Жуковски 6, Маркус Бьоме 9, Евууд Гоманс 8, Себастиян Шварц 14, Константин Шумов 5, Мариен Моро 12, - Фердинанд Тиле-либеро (Симон Хирш, Ян-Филип Маркс 4, Том Щрохбах, Генади Соколов)
Старши-треньор: Михай Падурету
ФРИДРИХСХАФЕН: ВАЛЕНТИН БРАТОЕВ 16, Макс Гюнтьор 13, Никола Йовович 2, ВИКТОР ЙОСИФОВ 3, ВЕНЦЕСЛАВ СИМЕОНОВ 21, Баптист Гейле 8 - Женя Гребенников-либеро (Ян Цимерман, Роланд Герге 1, Кристиян Дюнес 4)
Старши-треньор: Стелиан Мокулеску.