Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Сент Етиен отмъкна точка в последната секунда

Отборът на Сент Етиен измъкна точката при гостуването си на Реймс в последната минута на двубоя между двата тима от 33-ия кръг на Лига 1. Франсоа Клерк се разписа в даденото от съдията продължение за крайното 2:2. Преди това домакините бяха повели с 2:0, след голове на Гаетан Шарбоние и Франк Синьорино, но резервата Брандао успя да намали малко след втория гол на Реймс в началото на втората част. Лошата новина за "зелените" е контузията на централния нападател Мевлют Ердинч, който напусна терена принудително още през първата част.

По този начин Сент Етиен запазва комфортния си аванс на четвърта позиция в класирането, което ще им даде право на участие в Лига Европа. Играчите на Кристоф Галтие имат 56 точки, докато петият Лион е с 51. "Хлапетата" обаче ще си осигурят европейски визи от участието си във финала за Купата на Лигата. Лион среща Пари Сен Жермен в борба за трофея и след като парижани ще участват в Шампионската лига, дори и да загубят ОЛ ще получат право да играят в Лига Европа догодина. Реймс пък остава на осмо място с 45 точки.