8 гола под балкона на Жулиета, Виола все по-близо до ЛЕ (видео)

Невероятно шоу заформиха отборите на Верона и Фиорентина. Зрителите на стадиона в града на Ромео и Жулиета видяха цели 8 гола, като в крайна сметка победата отиде на сметката на гостите - 5:3 за Ла Виола. По този начин тимът на Винченцо Монтела се приближи още повече до участие в Лига Европа през следващия сезон.

Двубоят започна с гол на Верона в 14-ата минута, дело на Джакопо Сала. "Виолетовите" отвърнаха с три точни изстрела на Хуан Куадрадо (31), Алберто Акуилани (44) и Борха Валеро (63). Десет минути след третия гол на гостите Лука Тони реализира от дузпа своя 17-и гол през сезона, но скоро след това Алесандро Матри, също от дузпа, направи 4:2 за Фиорентина. В 87-ата минута Акуилани покачи на 5:2, а в добавеното време Хуан Мануел Итурбе заби осмото попадение в срещата.