Далас и Атланта се класираха за плейофите

Далас се класира за плейофите в Националната баскетболна асоциация след трудна победа над Финикс със 101:98. Маверикс са седми в Западната конференция един кръг преди края на редовния сезон. Гардът на Далас Монта Елис изигра най-силния си мач през сезона, като вкара 37 точки и помогна на тима да навакса 13 точки пасив в третата част.

Атланта се класира за седми пореден път за плейофите след победа над шампиона Маями с 98:85. Гардът на Атланта Джеф Тийге вкара 25 точки, а резервата Лу Уилямс добави 23. Загубата постави под въпрос първото място на Маями в Източната конференция. Дуейн Уейд се завърна в стартовия състав на Маями, след като пропусна девет мача заради контузия, като завърши с 24 точки за 24 минути игра. ЛеБрон Джеймс се отличи с 27 точки и 8 борби, но и това не помогна на "горещите".

Лос Анджелис Клипърс победи Сакраменто със 117:101 и изравни рекорда си за най-много победи в редовния сезон - 56, както и подобри постижението си за най-много победи у дома - 33. Клипърс ще завърши на трето място в Западната конференция на редовния сезон. Вашингтон се приближи до целта си - шесто място в Източната конференция, след като победи Милуоки със 104:91. Брадли Бийл бе най-резултатен за Вашингтон с 26 точки.